Przemysłowe elektryczne systemy grzewcze

Gama zastosowań elektrycznych systemów grzewczych w przemyśle jest bardzo szeroka. Począwszy od rurociągów wodnych, poprzez technologiczne dla przemysłu spożywczego i chemicznego, ochrony anten satelitarnych, podgrzewania płyt stadionów, upraw roślin, zabezpieczenia posadzek mroźni do ogrzewania zbiorników i instalacji paliwowych, itp.
1. Systemy ogrzewania rurociągów składają się z kabli grzejnych stałooporowych (HCP) lub samoregulujących (ESR) wraz z elektronicznymi termostatami kontrolującymi temperaturę rurociągu. Proponowane przez nas termostaty to Viaterm 2K2 lub Viaterm 340. Różnicą między nimi jest dodatkowe wyjście alarmowe w Viatermie 340. Zarówno przewody grzejne jak i termostaty można zakupić w naszym e-sklepie – sklep.polcontact.pl. Kable grzejne mogą być układane zarówno na rurociągach naziemnych jak i podziemnych (dzięki temu można rurociągi prowadzić na mniejszych głębokościach), na rurach metalowych jak i plastikowych, bądź z PCV.
Systemy ogrzewania rurociągów przeznaczone są do ochrony rurociągów przed zamarznięciem (sieć wodociągowa, tryskaczowe instalacje ppoż.), uzupełniają straty ciepła w rurociągach wody gorącej oraz rurociągach przemysłowych transportujących płyny o dużej lepkości i niskiej temperaturze krzepnięcia (przemysł spożywczy i chemiczny).

Przewód samoregulujący ESR

Przewód stałooporowy HCP

 

 

 

 

 

Viaterm 2K2

Viaterm 340

2. Systemy ogrzewania elektrycznego stosowane są również do ochrony przed oblodzeniem anten satelitarnych, masztów antenowych i innych tego typu konstrukcji. W warunkach normatywnych stosuje się kable o mocy 17 – 20W/m. Sposób mocowania jest projektowany indywidualnie. Stosowane mogą być zarówno kable typu HCP jak i ESR wraz z termostatami Viaterm 2K2 lub Viaterm 340.
Innym zastosowaniem kabli grzejnych wraz z czujnikami temperatury i termostatami przemysłowymi jest:

  • ogrzewanie boisk piłkarskich (przyśpiesza rozpoczęcie okresu wegetacji trawy),
  • ogrzewanie gleby w szklarniach (skraca okres wegetacji i przyśpiesza wzrost roślin),
  • ogrzewanie stajni i chlewni (utrzymywanie odpowiedniej temperatury w tych pomieszczeniach zapewnia bezproblemowy rozwój źrebiąt i prosiąt szczególnie w pierwszych dniach po porodzie),
  • ogrzewanie zbiorników, rurociągów i instalacji paliwowych (szczególnie paliw o dużej lepkości, dla uniknięcia złogów, itp.),
  • rozmrażanie gruntu (place budowy, miejsca wykonywania wykopów, cmentarze),
  • ogrzewanie gruntu pod posadzkami chłodni i mroźni (zapobiega pęcznieniu gruntu, odkształcaniu posadzki i osłabianiu oraz niszczeniu podziemnych elementów konstrukcji).